جمعه 15 مرداد 1400   06:42:41
 

ترمیم بیش از 200 ضعف امنیتی در محصولات شرکت‌های فناوریکارشناسان و متخصصان IT در سازمان‌ها و دستگاه‌های دارای زیرساخت حیاتی، با اعمال این افزون بر 200  ترمیم‌ امنیتی، راه نفوذ مهاجمان سایبری را به شبکه‌های سازمانی مسدود می‌کنند.

به‌گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، این به‌روزرسانی‌ها و توصیه‌نامه‌های امنیتی برای برخی محصولات 11 شرکت بزرگ فناوری در جهان است که محصولات آنان در داخل کشور ما نیز در حال استفاده است.

این شرکت‌ها شامل مایکروسافت، سیسکو، وی‌اِم‌وِیر، بیت‌دیفندر، سونیک‌وال، جونیپر نت‌ورکز، اس‌آپ، سامبا، وردپرس، دروپال و اگزیم هستند که به‌روزرسانی‌ها و توصیه‌نامه‌های امنیتی را در اردیبهشت ماه1400،  برای برخی محصولات خود ارائه کرده‌اند.

این شرکت های بزرگ فناوری تولید کننده محصولات فناورانه، سخت افزارهای شبکه، تجهیزات مخابراتی، نرم افزارهای رایانه‌ای، مجازی سازی و سازمانی، امنیت شبکه، محافظت از داده ، سیستم مدیریت محتوا، خدمات بانکداری و صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند.

وصله‌های امنیتی اعلام شده این 11 شرکت، قادر است آسیب‌پذیری‌های بحرانی، مهم و با درجه حساسیت میانه را ترمیم کند.

مهاجمان سایبری توانسته‌اند قبل از اعمال این ترمیم‌ها، با نفوذ به شبکه‌های سازمانی در بسیاری از کشورها،  کد از راه دور بر روی سرورهای آسیب‌پذیر اجرا، کد Exploit در برخی وب‌سایت تزریق و کاربران را به آن‌ها هدایت، کنترل دستگاه‌ها، سیستم‌های آسیب‌پذیر و سایت‌های تحت مدیریت سامانه‌های قربانی شده را در اختیار گرفته و دسترسی شبکه‌ای پیدا کنند.

از آنجا که در سال‌های اخیر موارد متعددی از سوءاستفاده هکرهای مستقل و مهاجمان با پشتوانه دولتی از آسیب‌پذیری‌های بخصوص VMware برای یافتن دسترسی به شبکه‌های سازمانی دیده شده است، کارشناسان مرکز مدیریت راهبردی افتا، همه متخصصان و کارشناسان IT سازمان‌ها و دستگاه‌های دارای زیر ساخت حیاتی را توصیه اکید می‌کنند تا در کمترین زمان ممکن و  با اولویت،  وصله‌های مربوط به 11 شرکت فناورانه معروف جهان،  را در سیستم‌ها و شبکه‌های خود اعمال کنند.

 

اطلاعات فنی این آسیب پذیری‌ها، گزارش‌های هریک از 11 شرکت‌ فناوری، جزئیات وصله‌های امنیتی توصیه شده، شیوه‌های ارتقا محصولات و ضدویروس‌ها و لینک‌های دسترسی یه اطلاعیه‌های امنیتی شرکت‌های یادشده در پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت راهبردی افتا به آدرس https://www.afta.gov.ir/portal/home/?news/235046/237266/243740/ منتشر شده است.
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 60895
تعداد بازديد کنندگان سايت: 174653063 تعداد بازديد زيرپورتال: 62575 اين زيرپورتال امروز: 4 سایت در امروز: 10385 اين صفحه امروز: 3
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768